Законність платежів через системи Вебмані

Всім відомо, що 2 місяці тому у представництва WebMoney в Україні з’явилися деякі неприємності з боку податкових органів. У ЗМІ з’явилися повідомлення про вилучення обладнання, проведення обшуків і блокування рахунків. Це в основному стосується представника Вебмані в Україні ТОВ “Укргарант”. Для самих же клієнтів це стало великою проблемою. По перше, неможливо було вивести гроші на платіжні карти, курс гривні WMU до долара підскочив до 9 грн. і то не всі обмінники проводили такі операції, а також багато сервісів відмовлялися приймати платежі Вебмані у гривні. В даний час виплата на моментальні карти БМБанк і Альфа-банку як і раніше не доступна, а на інші платіжні карти підняли комісію на виведення і збільшили термін відправки платежів. Багато хто розуміє, що “наїзд” на ВМ в Україні не зовсім обгрунтований і за великим рахунком Вебмані не являється електронними грошима (за Законом України), а це лише боргові зобов’язання. Більшість ЗМІ називають такі причини “зняти бабло з Вебмані” і “замовлення” з боку інших платіжних операторів (типу Приватбанк, Київстар та інших). АЛЕ просто так нічого не буває, і не всі білі і пухнасті … З’являються тоді звичайні людські питання до оператора Вебмані: якщо ви працюєте на ринку і вам вже кілька разів натякали НБУ і податкова, що будуть проблеми – чому не робили ніяких рухів з вирішення цього питання? Чому коли вже це сталося, Вебмані кинула українських клієнтів – по виведенню грошей на карти взагалі вийшло замкнуте коло “Вебмані-Банк-Вебмані”, типу ми тут не причому, у нас проблеми, звертайтеся до суду, а банк навіть посилає на кілька букв. А користувачам показали – ось бачите ми ж на фейсбуці з вами і лист відкритий президенту написали, хоча всі знають, що в Україні і Президенту і судам і всім пофіг на ваш фейсбук і відкриті листи.
Чому ж не виникло питань до інших платіжних систем, наприклад Манібукерс чи Яндекс, у яких ситуація залишилася стабільна, долари, рублі і євро приходять за 3-4 дні на карту. Як тільки податківці на крилах слави скрізь повідомили, що таке ж чекає і Яндекс, представники чітко коротко і ясно пояснили – Яндекс в Україні не зареєстрований і платежів на території не проводить. Все правильно – гроші приходять з-за кордону і гривні представник ЯД на картки не зараховує направо і наліво як це робить Вебмані. За таке ж саме в США постраждали кілька платіжних систем, керівники в розшуку і терміни увязнення по 100 років.
Підсумок, до платіжної системи Вебмані в Україні довіра впала і дійсно на тлі швидкого розвитку електронної комерції багато хто шукає інші способи альтернативних платежів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.